Header Ad

Kategórie

5 tipov ako vybrať správne okná

V dnešnej dobe je pre laika veľmi náročné zorientovať sa v širokej ponuke okien. Na prvý pohľad vyzerajú väčšinou všetky rovnako, preto je u zákazníkov často rozhodujúcim faktorom cena. Nemal by to byť  však jediný faktor! Preto sme si pripravili tento článok, kde vám predstavíme 6 tipov, podľa ktorých si vyberiete okná, s ktorými budete spokojní.

Našich 5 tipov pre výber okien

1) Výrobca – Vždy je lepšie okná objednať u niekoho, kto okná vyrába, nie iba predáva. S oknami sa predsa spája určitý servis. Na to nadväzujú aj naše ďalšie tipy.

2) Montáž – Ten kto okná predáva a vyrába, mal by ich aj montovať. Využiť služby profesionálnych montážnikov sa oplatí nie len pri oknách, ale napríklad aj pri montáži vchodových dverí. Často sa stáva, že v snahe ušetriť zákazníci montujú okná sami. Výsledok však nemusí byť dobrý a nakoniec môže takáto prehnaná snaha ušetriť priniesť viac problémov a nákladov, ako osohu.

3) Profil – Každý Vám bude tvrdiť, že vyrába z kvalitných profilov z Nemecka, ale dá sa tomu veriť? Vyžadujte od predajcu alebo výrobcu certifikát alebo dokumentáciu o tom, že profily okien sú skutočne v požadovanej kvalite.

4) Cena – Investícia do okien je ako nákup nového auta. Na prvom mieste je kvalita a spoľahlivosť! Je lepšie si za kvalitné plastové okná priplatiť o pár percent viac, ako v budúcnosti riešiť problémy a reklamácie.

5) Servis – Každé okno potrebuje pravidelnú údržbu a servis. Je lepšie okná objednať u regionálneho výrobcu, ktorý dokáže byť flexibilný v prípade, že sa vyskytne nejaký problém a odstráni ho v čo najkratšom čase priamo u vás.

Veríme, že s týmito tipmi budete o niečo múdrejší a výber tých správnych okien pre vás bude jednoduchší. Pamätajte, že skutoční profesionáli by vám mali poskytnúť aj odbornú konzultáciu a na základe vašich preferencií a požiadaviek odporučiť to správne riešenie čo sa okien týka.

    Pridajte komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená.*