Header Ad

Kategórie

Ako na domáce čistenie práčky

Viete, že pravidelným čistením vašej automatickej práčky môžete dosť významne predĺžiť jej životnosť? Samozrejme nestačí ju len občas vytrieť handričkou a vyčistiť filter. Hlavným dôvodom, prečo je nutné čistiť práčku vnútri, je vodný kameň. Ten sa usadzuje všade, kde sa perie v tvrdej vode bez používania zmäkčovadiel, pričom tvrdá a stredne tvrdá voda je na väčšine územia našej republiky. Tiež usadeniny z pracích prostriedkov alebo zatúlaná ponožka v priestoroch mimo bubon môže byť časom veľkým problémom. Starostlivosť o práčku by sme rozhodne nemali podceňovať.

Pravidelné čistenie práčky od usadenín

K pravidelnej údržbe práčky patrí jej dôkladné vyčistenie. Zvyknite si čas od času pustiť prací cyklus na teplotu 90 ° C s pridaním sódy na pranie. Počas tohto cyklu sa uvoľnia a odplavia usadeniny z pracieho prášku, aviváže a ďalšie nečistoty, ktoré sa pri praní usadili v práčke aj v hadici. Pokiaľ je váš problém poškodená prívodná hadica, skúste vyhľadať náhradné diely Beko, prípadné inú značku práčky ktorú máte doma.

Potom pristúpime k systematickému vyčistenie všetkých častí práčky

Začneme dvierkami práčky a osobitnú pozornosť venujeme tesniace gume. V jej záhyboch sa často ukrývajú nánosy prachu a ďalších nečistôt, ktorých si na prvý pohľad nevšimneme. Pri tej príležitosti ju skontrolujeme, či nie je poškodená ostrým predmetom.

V prípade, že by tento alebo iný diel práčky javil značné známky poškodenia či opotrebovania, nezúfajte. V ponuke obchodov nájdete rôzne náhradné diely od značky Gorenje a iných.

Ďalšie miesto, ktoré musíme pravidelne čistiť, je filter. Pri tejto činnosti postupujte podľa návodu od výrobcu práčky. Ak údržbu filtra zanedbávate, môže sa vám stať, že usadeniny v ňom po čase začnú zapáchať. Výrobcovia odporúčajú čistiť filter najmenej dvakrát do roka. Pokiaľ ale používate práčku naozaj často, mali by ste ho čistiť aspoň raz za dva mesiace.

    Pridajte komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená.*