Header Ad

Kategórie

Ako na prípravu auta pred dlhou cestou

Plánujete sa vydať na dlhú cestu? Chystáte sa na rodinnú dovolenku, služobnú cestu alebo dobrodružný výlet? Tak či onak, príprava vášho vozidla je kľúčovým krokom k bezpečnej, pohodlnej a bezproblémovej jazde.

Ak ste si auto práve kúpili, napríklad nový Opel Astra, všetko by malo byť na dlhú cestu dokonale pripravené. Pokiaľ nie, urobte týchto 5 krokov a všetko bude v najväčšom poriadku.

1. Servis a kontrola oleja

Pred odchodom na dlhú cestu je dôležité zabezpečiť, aby váš automobil mal aktuálny servis a bol v optimálnom technickom stave. Skontrolujte úrovne oleja a iných kvapalín – chladiaca, brzdová, voda do ostrekovačov. Ak je potrebné, doplňte ich na odporúčané úrovne.

2. Kontrola bŕzd a pneumatík

Bezpečnosť je na cestách absolútnou prioritou aj v prípade, že sedíte za volantom Opel Grandland alebo Opel Crossland. Preto pred odchodom na cestu dôkladne skontrolujte brzdy a pneumatiky. Skontrolujte hrúbku dezénu na pneumatikách, a ak sú opotrebované, mali by ste ich vymeniť. Uistite sa, že brzdové platničky sú v dobrom stave a brzdový systém je funkčný.

3. Batéria a elektrický systém

Uistite sa, že je vaša batéria v dobrom stave a je správne nabitá. Skontrolujte, či všetky svetlá a smerovky fungujú a v prípade potreby vymeňte vyhasnuté žiarovky. Zabezpečte, aby bola klimatizácia, vyhrievanie a iné elektrické zariadenia v aute bez problémov funkčné.

4. Výmena oleja a filtrov

Ak sa blíži čas na výmenu oleja alebo filtrov, urobte tak radšej pred cestou. Tieto zmeny umožnia vášmu motoru pracovať spoľahlivo a nestane sa vám, že by vás v priebehu cesty zradili. To rozhodne nechcete.

5. Základná výbava

Pripravte si aj základnú výbavu. Set na opravu pneumatík, náhradné koleso, lano na ťahanie a náradie na drobné opravy. Taktiež by ste nemali zabudnúť lekárničku, výstražný trojuholník a v neposlednom rade plnú nádrž paliva.

    Pridajte komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená.*