Header Ad

Kategórie

Ako na svojpomocnú montáž dverí

Najprv dvere zmeriame. Zopakujeme si pred montážou to najdôležitejšie zo zameriavania dverí. Pre objednávku a následnú výrobu interiérových dverí a zárubní je dôležité veľmi starostlivo zmerať výšku, šírku a hrúbku stavebného otvoru. Sila steny by mala byť rovnaká po celom obvode stavebného otvoru. Ak nie sú steny rovné, dovoliť si môžeme odchýlku do 1 cm.

Tiež sa musíte pred montážou rozhodnúť, či budete nové dvere otvárať vpravo alebo vľavo. Zásadne sa otvárajú do miestnosti, do ktorej sa vchádza a navyše smerom k najbližšiemu rohu miestnosti. Ideálne tak, aby dvere pri plnom otvorení nevrážali do drevenej stolovej nohy a podobne.

Príprava pred montážou

V prvom kroku vykonávame montáž zárubne, ktorú najprv opatrne vyberieme z kartónového obalu. Súčasťou balenia sú pánty aj kompletný spojovací materiál. Všetky dodané komponenty opatrne vyberieme z obalu a pripravíme si ich na pracovnú podložku. Do spojov nanesieme tenkú vrstvu lepidla a spoj upevníme excentrom. Rukou vykonáme presné lícovanie oboch dielov a prípadné zvyšky lepidla utrieme handričkou.

Montáž pántov a dverí

Následne je potrebné zmontovať krídlo zárubne, na ktoré sa pripevnia zvyčajne 3 pánty. Krídlo sa zavesí na pripravenú zárubňu. Priestor medzi zárubňou a stenou sa utesní pomocou montážnej peny.

Nasleduje montáž samotných dverí, ktorá sa líši v závislosti od výrobcu alebo dodávateľa. Často kúpite dvere už takmer zmontované. Pri montáži nie len dverí, ale často aj rôzneho interiérového nábytku sa používajú známe kovania BLUM.

Údržba dverí

Čo sa týka starostlivosti o už zmontované dvere, nie je to žiadna veda. Pokiaľ montáž prebehla správne, nemali by sa vyskytnúť žiadne komplikácie. Občasné premazanie pántov by však mala byť samozrejmosť. Veríme, že sme vám pomohli a pokiaľ sa rozhodnete pre svojpomocnú montáž dverí, želáme nech všetko dopadne podľa predstáv.

    Pridajte komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená.*