Header Ad

Kategórie

Ako vnikol laser tag a ako sa vlastne hrá

Hrali ste niekedy laser tag? Ak áno, viete, že je to jedinečný zážitok. Dnes je táto hra populárna najmä na narodeninové oslavy a teambuildingové aktivity. Ale premýšľali ste niekedy nad tým, ako vznikla?

Ako to celé začalo

V 70. a 80. rokoch 20. storočia zasiahla svet vlna ošiaľu z filmov Star Wars. Vyniesol na svetlo sveta nový typ zábavy – laserové hračky. Texaský vynálezca George Carter III inšpirovaný blastermi, ktoré videl v Hviezdnych vojnách, vytvoril prvý návrh laser arény na svete. Otvoril ju v roku 1984 a nazval ju Photon.

Fotón bol obrovským hitom. Keď spoločnosť Carter otvorila viaceré arény, pripojili sa aj ďalšie podniky. Čoskoro sa hra začala vyvíjať. Laser tag, pôvodne určený pre mladých dospelých, zaujal aj deti. Dnes existuje v mnohých formách, vrátane tradičných, taktických a hračkárskych.

Ako sa hrá laser tag?

Začneme rozdelením do dvoch tímov. Laser tag je možné hrať doma, alebo v oficiálnej aréne . Ak hráte doma, uistite sa, že máte správne vybavenie . Každý bude potrebovať vlastnú laserovú vestu a phaser .

Hráči získavajú body triafaním laserov do vesty ostatných tímov. To že ste boli zasiahnutí zistíte tak, že vám vibruje vesta. Mnohé vesty vydávajú aj hluk. Pri hraní je dôležité mať na pamäti, že laser tag je bezkontaktný šport. Je v poriadku byť súťaživý, ale vždy pamätajte na dodržiavanie pravidiel a rešpektovanie ostatných hráčov. Keď tak urobí každý, laser tag je skvelou aktivitou.

Ak ste veľkým fanúšikom hry, možno by ste radi navštívili Múzeum laser tagu. Nachádza sa v Louisville v štáte Kentucky a je je plný rôznych artefaktov, ktoré vám pomôžu dozvedieť sa viac o laser tagu v priebehu desaťročí .

Dnes sa hra neustále vyvíja. V posledných rokoch George Carter dokonca pomohol vytvoriť aplikáciu laser tag pre smartfóny. Ako technológia napreduje, poskytuje nám ešte viac spôsobov, ako túto hru spoločne hrať.

    Pridajte komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená.*