Header Ad

Kategórie

Ako vyzerá letecká preprava balíkov?

Letecká nákladná preprava má kľúčový význam v globálnom obchodnom reťazci. Rýchly a bezpečný prevoz je ideálny napríklad pre zásielky s vysokou hodnotou a malým objemom. Existujú však aj iné dôvody pre využívanie nákladných lietadiel. Ako vyzerá takýto spôsob zasielateľstva, ktorý zaisťuje solídna špedičná firma?

Špedícia a letecká preprava: Ako funguje?

Pri leteckej preprave balíkov sa špedičná spoločnosť musí postarať o komplexný súbor logistických služieb. Po počiatočnej kompletizácii objednávky nastáva vyzdvihnutie zásielky v skladovacích priestoroch. Dopravca má za úlohu dopraviť tovar na letisko, kde bude naložený do lietadla. Keď náklad dorazí na cieľové letisko, dopravca by mal zaistiť jeho vyzdvihnutie a doručenie. Výhodné pre zákazníka je, pokiaľ špedičná firma poskytuje zvoz tovaru na letisko. Vďaka spolupráci so zahraničnými partnermi a subdodávateľmi prebieha celý proces bezpečne a rýchlo. Netreba zabúdať na odborné znalosti špeditérov – častokrát aj dlhoročné skúsenosti, bez ktorých by nákladná preprava nefungovala na tak vysokej úrovni.

Keď špedícia pracuje na vyvážaní leteckého nákladu do zahraničia, musí myslieť na vyplnenie dokumentácie, ktorá je zložitejšia ako pri transporte na vnútroštátnej úrovni. Výslednú sadzbu ovplyvňuje typ zasielaných produktov, dopravca, letecká spoločnosť, aj spoplatnená hmotnosť zásielky (vrátane obalu, v ktorom je uložená). Aké ďalšie faktory môžu ovplyvňovať výslednú sumu za prevoz nákladu lietadlom?

  • Manipulačné poplatky leteckej spoločnosti
  • Poplatky za colné konanie
  • Palivové príplatky a ďalšie

Najjednoduchší spôsob, ako zistiť ceny leteckej prepravy, je kontaktovať špeditéra s ktorým spolupracujete. Dlhoročne pôsobiaca špedičná spoločnosť Logway s.r.o. bez problémov vypracováva  cenové ponuky a pri nejasnostiach je možné kontaktovať logistických špecialistov, ktorí ochotne poradia.

Nákladná preprava prostredníctvom lietadiel

Nákladné lietadlá sú špeciálne navrhnuté na prepravu zásielok. Keďže sa často používajú na prevoz nákladu vysokej hodnoty, bezpečnosť je dôležitá. Lietadlá existujú v rôznych veľkostiach a ich vnútorný priestor je maximálne prispôsobený tovaru takmer akéhokoľvek druhu – od malých paliet s balíkmi až po miesto pre masívne stroje. Vedeli ste, že jedno z najväčších nákladných lietadiel dokáže prepraviť tovar o objeme približne dvadsaťšesťtisíc metrov kubických? Navyše, leteckú dopravu možno ľahko sledovať a tak sa uistiť, že celý prepravný proces prebieha podľa plánov. Solídna špedičná spoločnosť poskytuje aj rozličné webové aplikácie na sledovanie konkrétneho tovaru.

Špedícia sa často prikláňa k leteckej doprave, pretože ide o najrýchlejší spôsob, ako premiestniť balíky z bodu A do bodu B. Vďaka svojej rýchlosti sú lietadlá efektívne najmä pri preprave tovaru na dlhšie vzdialenosti. Nákladné lietadlá zvyčajne lietajú rýchlosťou približne deväťsto kilometrov za hodinu a prevoz tovaru z jedného kontinentu na druhý trvá len niekoľko hodín. Ak je pre zákazníka prioritou expresné doručenie zásielky, špedičná firma by sa mala tejto požiadavke prispôsobiť a zvoliť služby leteckej prepravy. Koniec koncov, ide o vysoko spoľahlivú možnosť, pri ktorej sa prísne dodržiavajú harmonogramy s časmi príletov a odletov.

    Pridajte komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená.*