Header Ad

Kategórie

Autá ako ich ešte nepoznáte

Vznik automobilov mal silný vplyv na ľudskú populáciu. Autá kompletne zmenili transport ľudí.

A toto je história týchto veľkolepých strojov: Prvý pokus zostrojenia automobilu sa zameriaval na vytvorenie spoľahlivého pohonu. V sedemnástom, osemnástom, či dokonca aj v devätnástom storočí sa stala základom pohonných systémov para. Naprieč týmto storočiam sa pare, ako základnej zložke pohonu, darilo naozaj bravúrne.

Tieto roky nás však vedú aj k inému objavu akými bol elektrický motor, ktorý bol poháňaný na základe olovenej batérie. Rok 1870 Siegfried Marcus sa stal prvým človekom, ktorý zostrojil benzínový spaľovací motor. Rok 1885 a Karl Benz vytvoril prvý automobil. Išlo prakticky o prvý stroj poháňaný benzínom.

Čo nesmie chýbať kompozícii automobilu?

Jednoznačne prevodovky. Tvoria základ každého automobilu. Jej častým názvom je aj riadiaca páka. Obsahuje niekoľko rýchlostných stupňov, ktoré by sme mali meniť „preradiť“ v závislosti od otáčok motora, rovnako aj od rýchlosti alebo samotných zvukov, ktoré auto vydáva. Môžete natrafiť na automatickú, ale stretnúť sa môžete aj s tými manuálnymi prevodovkami, povedala by som, že ich je aj širšie zastúpenie.  Kvalitné prevodovky vám vie jednoznačne zaručiť firma s dlhoročnou praxou, ktorej názov je: Moldavské strojárne. Tieto prvotriedne prevodovky Moldavské strojárne vás ohromia svojou skvelou funkčnosťou a dlhou životnosťou.

Aké sú výhody prevodoviek, ktoré sa používajú na ťažké stroje?

Čelné prevodovky sa zväčša využívajú pri ťažkých strojoch, akými sú napríklad žeriavy. Bežná čelná prevodovka sa dá spojiť s klasickými asynchrónnymi motormi, brzdovými motormi i motormi do výbušného prostredia

Medzi ich najväčšia pozitíva patrí:

  • Vysoká účinnosť
  • Nízka hlučnosť
  • Trvalá olejová náplň
  • Nízka osová výška
  • Možnosť výberu z dvoch typov napätia (prírubové, päťkové)

 

    Pridajte komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená.*