Header Ad

Kategórie

Veľká elektrocentrála je istota pre vaše podujatie

Priebeh akéhokoľvek, hoci aj menšieho festivalu alebo podujatia môže narušiť takmer hocičo, od počasia až po výpadok elektriny. S tým prvým vám nepomôžeme, energiu bez prerušenia vám však dokáže zabezpečiť spoľahlivá elektrocentrála. Prečítajte si, ako vám pri usporiadaní podujatia pomôže.

Elektrocentrála je istota

Bez elektrickej energie potrebnej na ozvučenie a osvetlenie, sa dnes zaobíde iba zlomok festivalov či podujatí. Dôležité teda je, aby ste sa na jej zdroj mohli vždy spoľahnúť. Okrem el. rozvodnej siete sú na tento účel využívané aj elektrocentrály, ktoré vám pomôžu v nasledujúcich prípadoch:

  1. Elektrocentrála ako záložný zdroj – Výpadku elektriny uprostred vystúpenia kapely či iných umelcov sa nedá na sto percent predísť nikdy. Ak však máte v zálohe elektrocentrálu, jednoducho prepojíte kabeláž, „nahodíte“ ju a podujatie môže pokračovať. Zaberie vám to síce niekoľko minút, výpadky elektriny však môžu trvať desiatky minút až hodiny, čo vydrží iba málokto z publika. Ideálne je, ak si miestne podmienky preveríte vopred, napr. na miestnom úrade alebo u distribútora el. energie.
  2. Elektrocentrála ako hlavný zdroj – Množstvo (nielen hudobných) podujatí sa koná mimo obývaných oblastí, kde vhodná elektrická prípojka nie je k dispozícii. V tomto prípade je dieselagregát jedinou rozumnou voľbou.
  3. Elektrocentrála ako podporný zdroj – Existuje veľa miest, kde je kapacita elektrických prípojok nedostatočná na napájanie množstva pódiovej techniky, prípadne stánkov s občerstvením. Aj v tomto prípade sa môžete spoľahnúť na elektrocentrálu, ktorú môžete použiť na pokrytie buď celej spotreby elektriny, alebo iba jej časti. Zvyšok môžete napájať z elektrickej rozvodnej siete, vďaka čomu vám postačí elektrocentrála s nižším výkonom.

Benzínová elektrocentrála či dieselagregát

Na trhu nájdete stovky modelov elektrocentrál s rôznym vyhotovením a výkonom. Pre podujatia a festivaly sú najvhodnejšie stacionárne alebo pojazdné elektrocentrály s kapotážou. Tá zariadenie ochráni pred nepriazňou počasia, prachom či mechanickým poškodením. Okrem toho dokáže výrazne znížiť hlučnosť centrály, čo je v takýchto prípadoch nevyhnutnosťou.

Čo sa týka potrebného výkonu, ten viete odhadnúť tak, že špočítate príkony všetkých pripojených zariadení. Počítajte však aj s min. 30 % rezervou, v prípade potreby môžete použiť aj dve alebo viacero centrál súčasne. Pre presnejší odhad bude ideálne, ak sa poradíte s firmou, ktorá bude zabezpečovať pódiovú techniku a tiež s predajcom či prevádzkovateľom požičovne elektrocentrál.

Aby ste návštevníkov nerušili

Umiestnenie dieselagregátu by ste mali vopred dôkladne premyslieť a prispôsobiť ho rozmiestneniu pódia a ďalších prvkov na podujatí. V prvom rade počítajte s tým, že zariadenie musí byť v exteriéri alebo v dobre vetraných priestoroch, kde mu musí byť zabezpečený prívod vzduchu odvod spalín. V opačnom prípade nemusí pracovať správne a hrozí tiež priotrávenie oxidom uhoľnatým.

Najlepšie miesto pre elektrocentrálu je za pódiom, čo najďalej od divákov. Nechcete ich zbytočne obťažovať hlukom a zápachom spalín. Myslite aj na rozmiestnenie kabeláže, o ktorú sa môžu návštevníci potknúť a nezabúdajte ani na dobrý prístup k centrále kvôli dopĺňaniu paliva, ktorým je najčastejšie klasická motorová nafta.

Pomôže požičovňa elektrocentrál

Ceny výkonných elektrocentrál nie sú práve najnižšie. Firmy zabezpečujúce pódiá, ozvučenie a osvetlenie, často disponujú vlastnými centrálami, prípadne vám ich vedia na podujatie zapožičať – hladký priebeh je totiž aj v ich záujme.

Ani v prípade, že si chcete elektrocentrálu zabezpečiť vlastnými silami, si ju nemusíte kupovať. Pomôže vám požičovňa elektrocentrál, ktorej personál pre vaše podujatie nájde to najvhodnejšie riešenie.

    Pridajte komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená.*