Header Ad

Kategórie

Filtračné systémy, voda/ autá

Každý jednoznačne vie o tom, ako je pitný režim pre náš organizmus dôležitý. Technicky vzaté, ľudské telo je z väčšej časti tvorené vodou. Percentuálna hodnota sa pohybuje približne od päťdesiatich až do osemdesiatich percent.

Na jednej strane je nesmierne dôležité piť, no na strane druhej nie je voda ako voda. Dnes vám predstavíme filtračné vložky. Poďme sa pozrieť na využitie filtračných vložiek. Využívajú sa v prípadoch, kedy chcete prefiltrovať vodu od iných látok. Fungujú teda na princípe filtra, čiže odseparujú určité látky od samotnej vody. Ten najjednoduchší spôsob filtrácie môžeme prirovnať k cedeniu cestovín. Voda prejde cez sito a v ňom nám zostane len látka, ktorú chceme.

Samozrejme, že nemožno hovoriť len o filtrácii vody, ale aj o filtrovaní iných prvkom. Napríklad DPF filtre, ktoré odstraňujú karcinogénne látky z výfukových plynov. Tým pádom nepôsobia negatívne na zdravie človeka, ale ani neprispievajú k vzniku ozónovej diery.

Existuje široká škála filtračných vložiek. Na trhu nájdete filtre pevných častíc, tak zvané DPF filtre, absorpčné filtre, filtre na odstránenie pachov a aj UV filtre, ktoré slúžia na odstránenie baktérií.

Tlmiče, dobre známy pojem

Väčšina z nás už tento pojem určite minimálne raz počula. Viete však, čo to tie tlmiče vlastne sú? Tlmiče sú prvom pruženia. Systém pruženia pozostáva zo súborov dielov, ktoré zabezpečujú elastické spojenie medzi kolesami a samotnou karosériou. Potrebnosť tlmičov je naozaj viac ako len žiadúca. Ich nesprávne fungovanie môže mať vplyv nie len na pohodlnosť, ale aj bezpečnosť jazdy.

Načo slúžia tlmiče?

  • Brzdenie
  • Držanie na ceste
  • Opotrebovanie pneumatík
  • Komfort jazdy

Pozor! Tlmiče a pruženie nie je to isté. Pruženie, už ako z názvu vyplýva, zohráva úlohu pružnosti a zmierňuje účinky nerovnosti vozovky.

 

    Pridajte komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená.*