Header Ad

Kategórie

Kto je to endodontista?

V dnešnej dobe, kedy sa dostáva do popredia hĺbková starostlivosť o pleť, nesmieme zabúdať ani na „hĺbkovú starostivosť “ o našu ústnu dutinu. Všetci vieme, že len umyť zuby nestačí. Treba absolvovať pravidelné prehliadky u zubára, chodiť na dentálnu hygienu a používať minimálne zubnú niť. Čo však robiť, keď nastane orálna galiba a váš zubár na záchranu nestačí? Čo to znamená, keď musíte ísť na endodonciu?

Moderná endodoncia je odvetvie zubného lekárstva, ktoré sa týka zubnej drene a tkanív obklopujúcich korene zuba. „Endo“ je grécke slovo pre „vnútri“ a „odont“ je grécky pre „zub“. Endodontické ošetrenie, alebo iným slovom ošetrenie koreňového kanálika sa stará o mäkké tkanivo drene vnútri zuba. Endodontista je teda zubár, ktorý sa špecializuje na záchranu našich prirodzených zubov.

 Čo robia endodontisti?

Pokiaľ je to možné, cieľom endodontistov je zachrániť a zachovať prirodzené zuby. Ak to však nie je možné, endodontista pracuje s rôznymi zubnými náhradami, ktoré vyzerajú, pôsobia a fungujú takmer identicky ako skutočné zuby.

Endodontisti vykonávajú rutinné, ale aj náročné a veľmi zložité endodontické zákroky vrátane ošetrenia koreňových kanálikov, endodontických operácií a špeciálnych zákrokov na záchranu zubov po traumatických zubných poraneniach. Zameraním svojej praxe na špecifické postupy, ako je liečba koreňových kanálikov, či chirurgia, sú endodontisti odborníkmi na efektívne zvládanie širokého spektra komplexných endodontických problémov. Pokročilé technológie a špecializované techniky používané endodontistami poskytujú veľmi presný pohľad na vnútro zuba a umožňujú rýchle a pohodlné ošetrenie zuba.

Záchranou zuba vám tak endodontista môže pomôcť udržať si prirodzený úsmev, aby ste mohli naďalej jesť vaše obľúbené jedlá a udržať si celkové zdravie.

    Pridajte komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená.*