Header Ad

Kategórie

Najčastejšie mýty o bielení zubov

Všetci snívame o Hollywoodskom úsmeve s bielymi, žiarivými zubami. Z tohto dôvodu sa bielenie zubov stalo jedným z najobľúbenejších estetických úprav. Nielenže väčšina zubných ambulancií ponúka profesionálne bielenie, ale mnohé spoločnosti predávajú súpravy na domáce ošetrenie. Pred tým ako sa rozhodnete o metóde je dôležité overiť fakty. Existuje veľa tipov a rád týkajúcich sa spoľahlivého bielenia zubov, existuje však aj rovnako veľa mýtov!

Mýtus č. 1: „Profesionálne bielenie a súpravy na domáce bielenie sú rovnaké.“

Bieliace gély používané profesionálmi bývajú silnejšie vďaka veľkému množstvu účinných látok, ktoré sa používajú na túto procedúru. Sú taktiež drahšie, pretože zubári a zubní asistenti sú vyškolení a vedia, čo bude pre vás a vaše zuby správne. Bieliace gély obsahujú silné bielidlo a zubný lekár bude schopný určiť správne množstvo pre vaše zuby. Majte na pamäti, že pri používaní domácich súprav riskujete výber podradného produktu, nadmerné používanie produktu, či nesprávne používanie.

Mýtus č. 2: „Zuby môžete vybieliť použitím bieliacej zubnej pasty a bieliacej gumy.“

Aj keď môže byť pravda, že produkty na bielenie zubov obsahujú bieliace zložky, ich koncentrácia je príliš nízka na to, aby mali skutočne viditeľný účinok. Tieto produkty sú široko dostupné a môžu byť veľmi lacné, je však nepravdepodobné, že vám vyčaria ten oslnivý biely úsmev, v ktorý ste dúfali. Prekvapivo dobré výsledky môžete dosiahnuť napríklad použitím bieliacich pásikov.

Mýtus č. 3: „Najlepšie je použiť najsilnejší bieliaci gél.“

Nie nevyhnutne… Silnejší bieliaci gél môže proces urýchliť, no bieliaci efekt nemusí trvať tak dlho, ako by ste chceli. Ak používate produkt so silnejšími zložkami, alebo vyššou dávkou týchto zložiek, je možné, že to spôsobí väčšiu bolesť a citlivosť zubov. Je tiež dôležité poznamenať, že zuby reagujú na bielenie individuálne, tzn. inou rýchlosťou ako zuby iných, takže naozaj neexistuje žiadna záruka, že vaše zuby budú belšie rýchlejšie so silnejším gélom.

Mýtus č. 4: „Korunky a fazety je možné vybieliť spolu so zubami.“

Bieliace gély sú určené len pre zuby samotné… Korunky a fazety sú vyrobené z porcelánu. Zložky v týchto typov gélov pôsobia tak, že korodujú škvrny na sklovine, takže táto oxidačná kúra nebude fungovať na nič iné ako na zuby. To však neznamená, že efekt nemôžete dosiahnuť aj inak! Alternatívou k tomu by bola výmena korunky/fazety tak, aby farebne zodpovedala akejkoľvek novo vybielenej súprave zubov.

Mýtus č. 5: “Po vybielení zubov zostanú biele navždy.”

Akokoľvek dobre to znie, nie je to pravda. Zmena farby je dlhotrvajúca, ale proces starnutia zubov stále pokračuje. To znamená, že zuby pravdepodobne aj tak časom zmenia farbu, no to je normálne. Pre zachovanie si úrovne belosti, je potrebné kúry opakovať.  Pre predĺženie skúste obmedziť požívanie tabaku.

Pamätajte tiež, že bielenie zubov nie je pre každého. Pred akýmkoľvek domácim bielením zubov sa uistite, že máte zdravé zuby, urobte si prieskum a poraďte sa so svojím zubárom.

    Pridajte komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená.*