Header Ad

Kategórie

Najčastejšie predsudky o elektromobiloch

Metatext: Elektromobily sú budúcnosťou mobility. Z našej ponuky vyberáme napríklad priestranný Opel Mokka. V tomto článku vyvraciame predsudky o elektromobiloch.

Elektromobily sú budúcnosťou mobility. My k tomuto pokroku prispievame rozšírenou ponukou elektromobilov. Vybrať si môžete viacero modelov značky Opel podľa vašich potrieb, či už ide o štýlový hatchback Opel Astra, alebo obľúbené SUV s vyšším posedom Opel Crossland, či priestranný Opel Mokka, všetky tieto ponúkame aj v elektrickej verzii. Máte však strach z kúpy elektromobilu? Nemáte sa čoho báť. V tomto článku si vyvrátime najčastejšie predsudky o elektromobiloch.

Elektromobily majú obmedzený dojazd

Efektívne využitie batérií a s tým spojených technológií sa neustále zlepšujú a vďaka tomu rastie aj maximálny dojazd elektromobilov. V súčasnosti ujdú elektromobily na jedno nabitie aj viac ako 350 kilometrov, pričom bežné denné jazdenie sa ráta skôr v desiatkach kilometrov. Dlhšia cesta však nie je problém. Odpočinok na pumpe so stanicou rýchleho nabíjania sa dá naplánovať vopred.

Budem si musieť neustále plánovať nabíjanie

Nemusíte, ak si auto nabijete cez noc doma. V prípade potreby ale môžete využiť čoraz väčšiu ponuku nabíjacích staníc, ktoré okrem čerpacích staníc môžete nájsť aj v blízkosti nákupných centier.

Zvýšia sa mi domáce poplatky za elektrinu

Domáce nabíjanie je stále cenovo najvýhodnejšie, no treba dodať, že celkové náklady na chod elektrického vozidla sú obvykle nižšie než auta so spaľovacím motorom. Poskytovatelia elektrickej energie navyše ponúkajú zvýhodnené programy pre majiteľov elektromobilov.

Jazda či nabíjanie v daždi je nebezpečné

Batéria je dobre izolovaná, podobne ako aj všetky súčasti na nabíjanie, takže sa nemáte čoho báť. Ak by sa ale predsa len vyskytla nejaká komplikácia, nabíjanie sa nespustí.

Elektromobily sú pri nehode nebezpečnejšie než klasické autá

V prípade nehody sa batérie automaticky odpojujú, čiže nehrozí výbuch batérie. Elektromobily navyše nepotrebujú prevodovkový a motorový olej, ktoré sú častým dôvodom vzniku požiaru pri nehode. A okrem toho podstupujú elektromobily, podobne ako klasické autá, prísne a náročné nárazové skúšky.

    Pridajte komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená.*