Header Ad

Kategórie

Neodvádza, ale skladuje

Reč je o žumpách, ktoré odpadovú vodu neodvádzajú, ale skladujú. Ako sa teda odpadová voda dá odstrániť zo žumpy? Samotný proces nie je nijako zložitý. Po naplnení žumpy sa odpadový materiál, zvyšky metabolických procesov, nechávajú odvádzať do čističky odpadových vôd. Z technického hľadiska to znamená, že žumpa odpadovú vodu nečistí, ale ako bolo vyššie spomenuté, len zadržiava. Dokonalým príkladom sú betónové žumpy Michalovce.

Samotné vybudovanie žumpy nie je náročným procesom. Čo vás však mnohých môže prekvapiť je fakt, že na jej realizáciu budete potrebovať stavebné povolenie. Ak však jej plocha nebude presahovať dvadsaťpäť metrov štvorcových a nebude hlbšia ako tri metre, tak vám postačí len ohlásenie výstavby na kompetentný úrad. Odporúčame vám žumpu zabezpečiť tak, aby bola vodotesnou. Na vývoz odpadových materiálov sa využívajú fekálne vozidlá, preto by umiestnenie žumpy malo byť ľahko dostupné. Žumpy Prešov predstavujú ideál vo všetkých týchto smeroch.

  • Ako a kedy treba danú žumpu čerpať?

Ak hovoríme o objeme stodvadsiatich litrov odpadovej vody na osobu za deň, tak by sa žumpa mala čerpať v priemere raz za dvadsať dní. Samozrejme frekvencia vyvážania sa môže líšiť v závislosti od plnosti žumpy.

Žumpa či kanalizácia

Využitie žumpy v súčasnej dobe nie je až tak rozšírené a žiadané ako kanalizácia. Ľudom viac vyhovuje kanalizácia práve z toho dôvodu, lebo sa nemusia zaťažovať jej čerpaním. To znamená, že kanalizácia odpadovú vodu hneď odvádza do čističky odpadových vôd. Veľa obcí sa zúčastnilo na projekte zapájania kanalizácii. Žumpy však môžete nájsť stále aj vo veľkých mestách akými sú napríklad aj žumpy v Michalovciach. V Michalovciach vám dokážu ponúknuť betónové žumpy, ktoré majú záruku až niekoľko rokov. V Prešove sa môžete stretnúť s výrobou plastových a rovnako aj s betónovými žumpami. Všetko závisí na vašich preferenciách, či si už zvolíte betónovú, plastovú žumpu alebo kanalizáciu je naozaj len a len na vás.

 

    Pridajte komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená.*