Header Ad

Kategórie

Pokazené ohrievacie teleso

Pokazilo sa vám ohrievacie teleso v práčke či v sporáku? Nezúfajte! My vám poradíme ako s touto chybou zatočiť. Jednou z najčastejších chýb, ktoré spôsobia poruchu práčky či sporáka je práve poškodenie ohrievacieho telesa. V dôsledku jeho poruchy prestane zohrievať vodu alebo aj rúru na pečenie, čo neraz potrápi aj tie najskúsenejšie gazdiné.

Dokážete to aj svojpomocne! V prípade, že máte pokazenú práčku a neviete si dať rady, tak ako prvé je potrebné najskôr ohrievacie teleso premerať, aby ste si boli sto percentne istý, že chybu hľadáte na správnom mieste. Pri zvrchu plnených práčkach sa zvyčajne nachádza na pravej strane práčky. Na začiatok však nezabudnite odpojiť káble od svoriek práčky.

Pri premeriavaní budete potrebovať prístroj, ktorý sa nazýva multimeter. Tento prístroj bude treba nastaviť na najnižšie hodnoty odporu a pomocou neho dokážete zmerať odpor špirály na svorkách. Namerať by ste mali hodnoty medzi 22 až 42 ohm. Čo sa považuje za normu. V prípade, že sa vám nepodarí odpor odmerať, tak je ohrievacie teleso zrejme prepálené. Našťastie na trhu existujú stále vysokokvalitné ohrievacie telesá Bosch.

Ohrievacie telesá Bosch predstavujú kvalitu, ktorá vás ohromí. Nemusíte mať strach, že ohrievacie teleso budete musieť meniť každú chvíľku alebo že si bude vyžadovať neustálu opravu. Bosch je značkou, ktorej s určitosťou môžete dôverovať.

Náhradné diely pod jednou strechou

Ak na rýchlo potrebujete nové ohrievacie teleso, tak vám odporúčame vsadiť na dôveryhodné Gorenje náhradné diely. Značka Gorenje je dominantnou najmä pri sporákoch a rúrach. K dispozícií máte napríklad ohrievacie teleso – špirálu, ktorá sa v rúre mení najčastejšie.

Zaujímavosťou je fakt, že mnoho dielov je identických ako pri značke Mora, keďže Gorenjetúto značku odkúpilo. Táto značka rovnako zastrešuje aj výrobu bojlerov a predstavuje pestrú diverzitu tých najrôznejších náhradných dielov.

    Pridajte komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená.*