Header Ad

Kategórie

Prečo sú elektrické kolobežky stále rastúcim trendom?

Na Slovensku už vo viacerých mestách spustili zdieľané kolobežky, ktoré je možné si požičať aj napríklad prostredníctvom mobilnej aplikácií. Elektrické kolobežky sú už využívané roky a majú pomerne dlhú históriu. V posledných rokov však ich popularita veľmi vzrástla a to najmä vo veľkomestách, ktoré majú problém s ovzduším, ktoré je dlhodobo preťažované najmä dopravou v meste. Podľa štatistík však človek v meste robí na aute priemernú cestu iba 3 kilometre. Auto však využíva väčšina ľudí, pretože je proste pohodlné a dostaneme sa s ním všade.

Revolúcia v preprave v meste

Elektrické kolobežky však predstavujú revolúciu v preprave v meste. Prepravovanie vlastným automobilom je finančné náročné, pretože spotreba benzínu či nafty v meste je oveľa vyššia ako mimo neho. Ďalším problémom sú stále väčšie zápchy, pretože počet áut stále rastie a doprava kolabuje.

Elektrická kolobežka ideálny spôsob dopravy v meste

Elektrická kolobežka Vám umožňuje komfort. Veľmi rýchlo sa viete prepravovať v rámci mesta. Dojazd kolobežky je zvyčajne okolo 30 – 40 kilometrov na plné nabitie. Jedna so spôsobov dopravy sú aj bicykle, ktoré sú samozrejme ešte ekologickejšie, avšak ľudia, ktoré potrebujú dochádzať do práce potrebujú prísť do práce čerstvý a nemajú možnosť “dať sprchu” v práci.  Ďalšou výhodou kolobežky oproti bicyklu je tá, že bicykel je veľmi veľký a musíte používať iba miesta na odkladanie, ktoré sú na to určené. Navyše tu vzniká možnosť krádeže najmä pri drahších kúskoch.

Skladanie elektrickej kolobežky

Elektrickú kolobežku si však zoberiete so sebou do vlaku, metra či autobusu. Skoro každá kolobežka disponuje možnosťou skladania.

Cena elektrickej kolobežky

Ďalšou výhodou je aj samotná cena kolobežky, je to veľmi cenovo dostupný dopravný prostriedok, ktorej ceny sa pohybujú v rozmedzí od 200 do 600 €. Existujú aj oveľa drahšie kusy, však ak potrebujete kolobežku na bežný život je možné si kvalitný kus zohnať už od 300 €.

    Pridajte komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená.*