Header Ad

Kategórie

Rodinné domy na kľúč, počuli ste už o nich?

Nájsť si nové bývanie nie je jednoduchá záležitosť. To môžeme tvrdiť najmä v prípade, keď sa chystáte investovať do vlastného domu.

Rozhodli ste sa postaviť si vlastný dom? Mali by ste zvážiť rodinné domy na kľúč. Stavba domu totiž môže trvať mimoriadne dlho, navyše ide o veľmi nákladnú záležitosť. Pripravte sa na zložité byrokratické úkony, možný nárast finančných nákladov a neistý dátum konečného nasťahovania sa. Ako sa dá týmto problémom predísť? Kvalitná stavebná firma vám určite odporučí aj možnosť výstavbu domu na kľúč.

Dôraz na vlastnosti použitých materiálov

Pri výbere takejto stavby je dobré dbať na použité materiály. Ak túto záležitosť nepodceníte, čaká vás milé prekvapenie v podobe ušetrených finančných prostriedkov na energiách. Dnešné nízkoenergetické moderné prevedenia okrem toho, že pomáhajú chrániť našu planétu, ponúkajú aj úsporu na kúrení. Ide o ideálnu investíciu do budúcna aj pri vysokom štandarde bývania. Hlavnou výhodou je však neporovnateľná rýchlosť stavby oproti klasickým prevedeniam. Takéto bývanie bude pre vás pripravené do pár mesiacov a náklady na stavbu metrov štvorcových sú oveľa nižšie. Dom na kľúč je pripravený na nasťahovanie, nie sú po jeho odovzdaní nutné žiadne dôležitejšie úpravy či dodatočné práce. Tým sa zvyšuje aj jeho príťažlivosť pre investorov. Túto možnosť využívajú aj ľudia s rôznymi zdravotnými problémami či so zníženou mobilitou, keďže ponúka možnosť bezbariérového prevedenia napríklad pre seniorov alebo zdravotne postihnutých.

Nezabúdajme ani na úsporu miesta, ktorú umožňuje užšia obvodová stena. Aj tých pár metrov štvorcových vytvorí priestor napríklad na šatňu alebo technickú miestnosť, ktorá sa bude hodiť vždy. V neposlednom rade môže ísť aj o zdravšie bývanie, keďže pri drevostavbách na kľúč sa využívajú materiály, ktoré nevytvárajú škodliviny. Neverte ani predsudkom o tom, že drevostavby majú tenké steny, napadnú ich červotoče alebo sú horľavé. Stavebné firmy dnes poskytujú súhrn všetkých dôležitých záležitostí. Medzi ne môžeme zaradiť získanie projektu, samotnú projekciu, inžinierske činnosti, kompletnú stavbu domu (strecha, rozvody, siete), úprava pozemku či napríklad kolaudáciu stavby.

Dom na kľúč od profesionálov

Domy na kľúč vám pomôže zrealizovať aj spoločnosť BMB s.r.o.. Prvou možnosťou je stavba domu podľa vašej ponuky. Ak disponujete vlastným projektom, nájdete v nej profesionálneho a spoľahlivého realizátora. V prvom rade vám vypracuje cenovú ponuku, následne vám garantuje kvalitne odvedenú prácu a odbornosť. Zaoberá sa väčšími aj menšími projektami, v rámci ktorých môže byť hlavným dodávateľom ale nie je problém spolupráce s inými subdodávateľmi klienta.

Pre záujemcov o domy na kľúč má ale na vlastnej webstránke pripravených aj niekoľko projektov rodinného domu. Môže ísť o finálnu podobu, prípadne ich v konzultácii s vami upraví podľa vašich konkrétnych požiadaviek. Ide o mimoriadne flexibilnú možnosť, pri ktorej odborníci spoločnosti dokážu zohľadniť energetickú efektívnosť, technológie, výber materiálov, počet izieb, dispozíciu či orientáciu k svetovým stranám. Ak vám nebude vyhovovať ani jeden z aktuálnych projektov, v spolupráci s architektom sa dá vypracovať individuálny projekt. Pri projektovej dokumentácii sa spoľahnite na horúce trendy a poznatky zo stavebnej fyziky a architektúry. Samozrejmosťou je dodržanie platných technických noriem, v ktorých sa mnoho ľudí realizujúcich vlastnú stavbu často strácajú.

    Pridajte komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená.*