Header Ad

Kategórie

Čo je coworking a x dôvodov prečo sa ho oplatí vyskúšať

Práca na diaľku a vôbec flexibilná práca odkiaľkoľvek zo sveta sú čoraz častejším fenoménom. Dnes už môžete pracovať z pohodlia domova a dokonca aj pri mori v exotike. Z času na čas je však dobré nadviazať kontakt aj s inými odborníkmi, a vtedy na scénu nastúpi coworkingové centrum.

Čo je to coworking?

Tento pojem je pomerne nový, existuje len niekoľko desiatok rokov. Prvý coworkingový priestor sa zrodil v San Franciscu v roku 2005. V súčasnosti predstavuje štýl práce v zdieľanej kancelárii spolu s ďalšími, nezávislými odborníkmi. Takéto živé kancelárie pomáhajú zvyšovať produktivitu a získavanie nových kontaktov. Na jednej strane riešia pocit izolácie, ktorý doma pociťujú viacerí freelanceri. Na strane druhej coworking umožňuje uniknúť rušivým vplyvom domáceho prostredia, ak sa v ňom napríklad nachádza malé dieťa.  Keď pracujete iba z domu môžete sa okradnúť o dôležité prepojenia potrebné na to, aby ste posunuli svoje podnikanie vpred. Niekedy k úspechu stačí len malá iskra, ktorú dokáže zapáliť blízkosť iného odborníka a jeho svieži pohľad na vec.

Je to aj pre mňa?

Coworkingové centrum je profesionálnym domovom ľudí, ktorí majú najrôznejšie zamestnania a talenty. Nie je striktne vyhradené, kto môže a kto nemôže pracovať formou coworkingu. V coworking Bratislava nájdete takmer 2000 členov z rôznych oblastí. Stretnete tu množstvo inšpiratívnych profesionálov, začínajúcich značiek, malých rastúcich firiem a start upov. Najčastejšie sú to ľudia z IT, marketingu, oblasti realít, umelci, kreatívci, mentori či grafici. Okrem iného coworkingové priestory sú vhodným riešením aj pre  zamestnávateľov, ktorí si chcú najať pracovníkov mimo svojho regiónu. Vzdialeným zamestnancom môžu poskytnúť členstvo v coworkingových priestoroch bez toho, aby sa museli sťahovať alebo dochádzať za prácou. Služby coworkingu využívajú aj digitálni nomádi, ľudia, ktorí popri svojej práci neustále cestujú z miesta na miesto.

Prostredie, ktoré budete milovať

Pohodlné a efektívne pracovné prostredie je základom úspechu každého podnikania. Veľmi výhodné na coworkingových priestoroch je to, že majú súkromné ​​aj zdieľané kancelárie prístupné pre všetkým pracovníkov. Sú navrhnuté tak, aby sa prispôsobili rôznym druhom práce a umožňujú vybrať si medzi pokojom a tichom alebo brainstormingom s tímom. HubHub Nivy Tower so svojou veľkorysou rozlohou (2300 m2), ponúka na prenájom priestory rôznych veľkostí, väčšie či menšie kancelárie. Stačí si len vybrať. Perfektná dostupnosť a dychberúce výhľady na celú Bratislavu sú bonusom v cene.

Benefity, ktoré potešia

Rovnováha medzi pracovným a súkromným životom je rozhodujúca pre duševné zdravie človeka. Z filozofie work-life balance vychádzajú aj moderné coworkingové centrá, preto v nich môžete nájsť okrem priestorov na prácu aj oddychové zóny. V Hub Hub nájdete až tri moderne zariadené poschodia, ktoré umožňujú oddych,  indoorové športové aktivity, účasť na skvelých prednáškach, konferenciach, či workshopoch. Ako bonus poteší káva, čaj a drobný snack v plne zariadenej kuchynke. Chill out a gaming zóny vám pomôžu lepšie nadviazať kontakt s ostatnými odborníkmi a stať sa časťou komunity. Napokon ktovie, kam až môže viesť neformálny rozhovor?

Prínosy do života

Coworkingové centrum vám umožní flexibilitu v pracovnom živote. Je otvorené 24 hodín, 7 dní v týždni, aj počas víkendov. Vďaka tomu môžete pracovať vtedy, keď to uznáte za vhodné. Vytvoríte si svoje vlastné “úradné hodiny”, ktoré najlepšie vyhovujú vášmu rozvrhu. Nastavenie si pracovného režimu znamená aj zvýšenie produktivity. Coworking prinesie do života štruktúru, pretože vytvára rozdiel medzi domácim a pracovným prostredím. Výmena priestorov osvieži vašu myseľ a podnieti kreativitu. Coworkingové priestory dennodenne ponúkajú príležitosti stovkám profesionálov na zaujímavé rozhovory, šírenie nápadov a možnosť učiť sa jeden od druhého. Je to jedinečná možnosť ako sa dostať von z vlastnej bubliny.

    Pridajte komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená.*