Header Ad

Kategórie

Stavebné stroje do malej firmy nemusíte hneď kupovať. Alternatívou je požičovňa

 

Posilnenie kapacít vašej firmy nemusí hneď znamenať desať- až stotisícové investície do strojového parku. Rýchlym i dlhodobým riešením sa pre čoraz viac firiem stáva požičovňa stavebných strojov. Prečítajte si, aké stavebné stroje je lepšie si požičať a aké výhody má výpožička oproti kúpe.

Použité stroje „za hotové“ alebo stavebné stroje na úver či na leasing?

Obstaranie nového stavebného stroja znamená pre väčšinu firiem veľký zásah do ich cash flow. Peniaze vyčlenené na kúpu stroja vám totiž môžu chýbať pri nákupe materiálu, úhradách faktúr od dodávateľov či investíciách do rozvoja.

 

Našťastie máte pri nákupe strojov viacero možností. Prvou je podnikateľský úver, ďalšími operatívny a finančný leasing. Tie však stroje predražia, často aj o desiatky percent. Navyše, pre relatívne novú firmu s ročnou či dvojročnou históriu nemusia byť úvery a leasingy jednoducho dostupné. Určitú úsporu vám môžu priniesť použité stroje, ktoré nájdete ich v ponuke viacerých predajcov stavebných strojov, často aj so zárukou. Nemusíte ich teda zháňať iba cez inzerciu a riskovať, že budú v zlom technickom stave.

 

Zaujímavou alternatívou, ako obstarať stavebné stroje, je požičať si ich. Možno si myslíte, že požičovňa stavebných strojov je vhodná iba pre domácich majstrov či partie živnostníkov. Ich služby však využívajú aj stredné a veľké firmy. Pomáhajú im zvládať náhle nápory zákaziek a pokryť vlastnými zdrojmi širšie spektrum činností. Nielenže tým ušetria, ale zabránia prípadným prestojom, ktoré by spôsobilo čakanie na subdodávateľov.

Požičovňa stavebných strojov už aj s online obhliadkou

To, že požičovňa stavebných strojov môže byť obľúbená aj u veľkých firiem, dokazuje široký sortiment produktov pri tých väčších hráčoch. Základom sú stavebné stroje ako minibager, bager, rýpadlo-nakladač (tzv. traktorbager), lopatové nakladače, manipulátory, ale napr. aj valce, dumpre či dozéry. V mnohých z nich nájdete aj pracovné plošiny, manipulačnú techniku, ale aj záhradnú či hutniacu techniku. Samozrejmosťou sú elektrocentrály a prenosné osvetlenie, príjemným bonusom ručné náradie či prívesné vozíky.

 

Veľká požičovňa stavebných strojov ako napr. Zeppelin SK, má tiež výhodu v rozsahu poskytovaných služieb. Súčasťou prevádzok totiž býva aj servisné stredisko, vďaka čomu budete mať istotu, že vami požičaný stroj bude vždy v stopercentnom stave.

 

Prítomnosť odborných technikov prináša aj ďalší bonus v podobe online obhliadok stroja pred samotnou výpožičkou. Pri nemusíte opustiť pohodlie vášho kancelárskeho alebo obývačkového kresla. Technik vám stroj predvedie v akcii cez videohovor a ušetrený čas budete môcť venovať produktívnym činnostiam.

    Pridajte komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená.*