Header Ad

Kategórie

Čo všetko by mala obsahovať dobre zariadená kancelária na prenájom?

Správne vybavená a zariadená kancelária je základom spokojných zamestnancov a dobre odvedenej práce. Ako takáto kancelária vyzerá a čo by v nej nemalo chýbať sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Zariaďujete nové kancelárie na prenájom alebo sa vo svojej spoločnosti chystáte na veľké renovácie? Rozmýšľate nad tým ako interiér prispôsobiť tak, aby jeho výsledok pôsobil pozitívne nielen na atmosféru na pracovisku, ale aj efektivitu práce?

Dnes je tento trend stále viac aktuálny a to nielen v nadnárodných korporáciách či spoločnostiach, ktoré sa špecializujú na prenájom kancelárskych priestorov, ale čoraz častejšie je to téma, ktorá zaujíma aj malé rodinné firmy či miestne neziskové organizácie. Inšpirovať sa môžete napríklad spoločnosťou Qubes, ktorá prenajíma práve kancelárie v meste Bratislava.

Pozrite sa spolu s nami na tipy, ktoré spravia aj z vašej kancelárie to najlepšie miesto pre prácu.

Ako vyzerá inteligentne navrhnutý pracovný priestor

Inteligentné plánovanie pracovného priestoru je skutočne alfa a omega dobre zariadenej kancelárie. Znamená to vytvoriť priestor, ktorý prirodzene podporuje efektivitu, kreativitu, spoluprácu, ale aj samostatnú sústredenú činnosť a zároveň vytvára príjemnú a pohodovú atmosféru. Toto sú jeho znaky:

1.    Pracovné zóny rozdelené podľa druhu činností

V inteligentnom kancelárskom priestore má každý druh činnosti svoj špeciálny priestor. Či už ide o časti, ktoré sú vyhradené pre individuálnu prácu s potrebou vysokého sústredenia, pri ktorej je dôležitá eliminácia všetkých rušivých elementov, alebo neformálnejšie priestory, v ktorých prebiehajú porady či stretnutia tímov alebo relaxačné zóny pre potrebný oddych a dobitie bateriek.

2.    Ergonomický a kvalitný nábytok je samozrejmosťou

To, aký nábytok do vašej kancelárie vyberiete je skutočne dôležité. Má to totiž veľký vplyv na pohodu, pohodlie a zdravie vašich zamestnancov. Čím lepšie sa vaši zamestnanci budú cítiť, tým lepší vplyv to bude mať aj na ich pracovný výkon.

Dnes je na trhu veľká ponuka ergonomického kancelárskeho nábytku, ktorý je pohodlný a zabezpečí, aby malo aj dlhé sedenie čo najmenší vplyv na zdravie nášho pohybového aparátu.

Samozrejme čím kvalitnejší nábytok si vyberiete, tým dlhšie vám vydrží. A to sa vždy oplatí.

3.    Dobré technické zabezpečenie

Nie je nič horšie ako slabý wifi signál a nespolupracujúci počítač. Zbytočne stratený času spojený s technickými problémami nepoteší skutočne nikoho. Preto je skutočne dôležité mať čo najlepšie moderné technické vybavenie, zabezpečený pravidelný servis a preventívnu kontrolu technických zariadení tak, aby ich hladký chod umožňoval čo najefektívnejšiu prácu a prípadné problémy, boli čo najrýchlejšie vyriešené.

4.    Primerané osvetlenie

Slabé osvetlenie môže spôsobovať útlm energie až únavu. Vhodné je osvetlenie, ktoré je dostatočné preto, aby podporovalo produktivitu, bdelosť a jasnú myseľ. Naopak príliš ostré svetlo je častým spúšťačom podráždenia očí či bolestí hlavy.

5.    Dobrá akustika

Nevhodná akustika, ozvena a nadmerný hluk môžu byť pri pracovnom sústredení veľmi nepríjemné. Naopak dobrá akustika pomáha v koncentrovanej činnosti a odvádzaní čo najlepšej práce. Zabezpečenie tlmenia nadmerného hluku je v dobre zariadenej kancelárii samozrejmosťou. Dobrým pomocníkov v tejto úlohe bývajú štruktúrované panely, zásteny na stoly či deliace priečky.

6.    Čo je zelené, to sa počíta

Izbové rastliny sú medzi interiérovými dizajnérmi zaoberajúcimi sa práve kancelárskymi priestormi stále obľúbenejšie. Preukázateľne totiž zvyšujú produktivitu, odstraňujú stres a úzkosti a zlepšujú pohodu na pracovisku.

7.    Káva nad zlato

V dobrej kancelárii nesmie chýbať vynikajúca káva. O jej zdravotných benefitoch síce môžeme diskutovať,  jej obľúbenosť medzi väčšinou populácie je však viac než jasná.

 

Qubes kancelárie Bratislava sú flexibilné, moderné a plne zariadené kancelárie, ktoré okrem spomínaných bodov ponúkajú ešte oveľa viac.

 

    Pridajte komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená.*