Header Ad

Kategórie

Výber vírivky do záhrady nenechávajte na náhodu! Pomôžeme vám s tým

Len si to predstavte… Každý jeden deň mať možnosť skočiť do teplého príjemného jacuzzi a nechať sa rozmaznávať bublinkami. No komu by sa to nepáčilo! A ak by to bolo ešte bez nutnosti merať cestu do mestského wellness či kúpeľov… Čistá idylka. Môže byť aj vaša. Stačí vám len vlastná vírivka.

Predtým než sa rozhodnete pre kúpu vírivky je samozrejme vhodné zamyslieť sa nad tým, či na ňu máte priestor respektíve ďalšie potrebné podmienky. Poďme na to:

Bez čoho sa vírivá vaňa nezaobíde?

 • Na svoje fungovanie potrebuje v prvom rade dostatočný priestor
 • Pravidelnú odbornú údržbu, ktorá zahrňuje: starostlivosť o vodu, trysky, čistenie, potrebné chemické prostriedky
 • Dostatok financií. Nielen počiatočné náklady spojené s kúpou vírivky, ale aj tie potrebné na nekončiacu starostlivosť o ňu. Rovnako spotreba energie a vody na jej fungovanie tiež nie je zadarmo
 • Blízko vírivky musí byť k dispozícií zdroj vody a elektriny
 • Je nutné vyriešiť odpad – buď do terénu, alebo priamo do kanalizácie

Čím sa vám odvďačí?

 • krásnymi večerami či lenivými víkendami
 • neskutočným pocitom pohody a relaxu
 • rehabilitačnými účinkami
 • pomáha zmierňovať stres
 • prináša úľavu, nielen fyzickú, ale aj psychickú
 • istotu skvelých záhradných osláv. Vírivku ocení každý návštevník. Ak k tomu pridáte bazén s protiprúdom o titul najlepších garden párty máte postarané.

Tak a teraz sa už pozrieme na čo myslieť pri výbere vírivky práve na vašu záhradu:

 1. Nafukovacia či pevná

Samozrejme tá pevná je vyrobená z kvalitnejších materiálov a vydrí vám zaručene dlhší čas. Rovnako bude disponovať väčším množstvom trysiek a bublinkový pobyt v nej bude veľmi pravdepodobne o čosi zaujímavejší.

Na druhej strane je finančne nákladnejšia a starostlivosť o ňu je o čosi náročnejšia. S nafukovacím modelom sa ľahko manipuluje, je možné ho jednoducho premiestniť či zazimovať do interiérových priestorov. Výber je len na vás a vašich požiadavkách.

 1. Veľkosť? Tak akurát

Kúpa príliš veľkej vírivky, len preto, že raz za mesiac plánujete pozvať pár kamarátov, ale denne ju využívate len vo dvojici, sa určite neoplatí. Nie len kvôli tomu, že nákupná cena väčšej vírivky je výrazne väčšia, ale aj preto, že prevádzka takejto vírivky je drahšia a spotreba energie výraznejšia ako pri priestorovo skromnejšom modeli.

Zároveň, ak si kúpite veľmi malú vírivku, skutočne len pre dvoch či troch ľudí, môžete veľmi oľutovať, že si túto pohodu nemôžete dopriať aj s priateľmi, ktorí vás prídu raz za čas navštívit. Je to síce finančne najvýhodnejšia možnosť, čo sa týka úvodných financií aj prevádzky, tým jej výhody však začínajú aj končia.

Ideálnom možnosťou je ako vo veľkom množstve rozličných situácií práve zlatá stredná cesta. Vírivky pre 4-5 osôb. Jej rozmery sú približne 180x180x70. Dvaja sa v nej nestratia a štyria netlačia. Pohodlná voľba pre väčšinu príležitostí.

Samozrejme, ak máte veľmi veľkú rodinu alebo je u vás každý víkend návšteva, oplatí sa rozmýšľať nad tou najväčšou variantou, kde sa pohodlne usadí 6 a viac osôb.

 1. Bez kvalitnej filtrácie to nepôjde

Voda vo vírivke sa veľmi podobne ako voda v bazéne musí udržiavať hygienicky čistá. Pre mikróby nie je vo vírivke miesto. S čistením vám pomôže kartušová alebo piesková filtrácia. Piesková je síce drahšia, ale bez výmeny piesku vám vydrží aj dva či tri roky. Kdežto kartušovú zoženiete za menší peniaz, ale filtračnú vložku musíte meniť celkom často (individuálne, záleží od znečistenia vody).

 1. Aj počet masážnych trysiek je dôležitý

Myslím, že dôvod prečo všetci milujú vírivky (počuli sme o tom, že existujú výnimky, ale pre nás sú to bájne bytosti), spočíva práve v umení jej masážnych trysiek. A tu jednoznačne platí staré známe, čím viac, tým lepšie. Netreba zabúdať ani na možnosti rozličných typov a v ideálnom prípade mať zastúpené všetky, a teda masážne, vzduchové, rotačné či zmiešané. Každá vykonáva inú prácu a práve ich kombinácia poskytuje dokonalý masážny zážitok.

 1. Bez možnosti ohrievani vody? Na to ani nepomyslite

Jasné, sú aj také lacnejšie varianty víriviek, ktoré touto možnosťou nedisponujú, ale nevidíme jediný dôvod, prečo sa o možnosť príjemne teplej vody vo vírivke za každých okolností pripraviť. Vlastniť vírivku a byť závislý na horúcom počasí? To nedáva zmysel.

Radšej investujte do kvalitného modelu s ohrievaním a užite si príjemný bublinkavý relax aj uprostred treskúcej zimy.

  Pridajte komentár

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.*