Header Ad

Kategórie

Užitočná manipulačná technika na premiestňovanie nielen paliet

Keď chcete investovať do novej manipulačnej techniky, musí vyhovovať vášmu rozpočtu aj prevádzkovým požiadavkám. Dôležité atribúty, zahŕňajú nosnosť a výšku, štýl, možnosti a ďalšie prispôsobenia špecifické pre váš proces, operátorov a prostredie. Uvádzame základné kategórie vozíkov a ich aplikácie.

Paletové vozíky

Obľúbené paletové vozíky, manuálne, aj elektricky poháňané, sa najčastejšie používajú v skladoch, podnikoch, ako sú obchody s potravinami.

Manuálne aj elektrické modely fungujú rovnako, pričom vidlice sa posúvajú pod paletu a na mierne zdvihnutie nákladu sa používa buď hydraulický zdvihák, alebo elektronický mechanizmus.

K dispozícii je široký výber dizajnov a štýlov paletových vozíkov a ich nosnosť je najväčším rozdielom. Presúvajú materiál z jedného miesta na druhé na úrovni zeme.

Protiváhové vysokozdvižné vozíky

Protizávažové vysokozdvižné vozíky sú niektoré z najbežnejších modelov. Nosnosť môže byť až 5 000 kg v závislosti od dizajnu.

Názov presne popisuje, ako fungujú. Pri použití konštrukcie s protiváhou hmotnosť v zadnej časti vozíka kompenzuje hmotnosť nákladu zdvíhaného vpredu. Vidlice často vyčnievajú spredu, čo umožňuje, aby sa stroj dostal až k nákladu pre jednoduchú a priamu obsluhu.

Modely protiváhy môžu byť elektrické, spaľovacie, či naftové a sú vysoko prispôsobiteľné. Od nosnosti až po výšku zdvihu, štýl jazdca a dokonca aj modely s 3 kolesami pre lepšiu manévrovateľnosť, mnohé aspekty tohto vozíka možno zmeniť v závislosti od aplikácie.

Retraky na manipuláciu s tovarom vo výške

Pre využitie priestoru v sklade, sa často používajú skladovacie police siahajúce po strop. Na nakladanie a vykladanie materiálov z vysokých skladovacích priestorov potrebujú podniky retraky.

Retraky, známe svojou predĺženou výškou zdvihu, môžu mať obsluhu v sede aj v stoji. Rovnako ako ostatné modely, konštrukcia pozostáva z vidlíc, ktoré sa zasunú pod a zaistia náklad. Niektoré vozíky môžu mať dlhšie vidlice, aby bolo možné presúvať viac paletových nákladov.

Bočné vysokozdvižné vozíky

Sú jedinečne navrhnuté na prácu v úzkych uličkách. S vidlicami namontovanými na boku stroja má vozík dodatočnú schopnosť zdvíhať široké, dlhé a neprístupné bremená, ktoré môžu byť ťažšie dosiahnuteľné v prípade tradičného vysokozdvižného vozíka s protizávažím.

    Pridajte komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená.*