Header Ad

Kategórie

V náručí záhrady

Leto je už bezpochyby tu. K letu samozrejme patria návštevy vodných plôch, vychutnávanie si festivalovej atmosféry a rovnako aj príjemné večerné posedenia vo vašej záhrade. Dlhé letné večery v blízkosti vašich najbližších, rodiny či priateľov, sú naozaj malými momentami, ktoré robia z leta leto. Pri poháriku vína za sprievodu dopekajúceho mäsa alebo tofu sú tieto zážitky naozaj neopísateľnými.

Áno, letné večery na terase sú naozaj príjemné. No cez deň to nie je vždy med lízať. Pred priamym slnkom vás ochránia elegantné markízy. Ich hlavnou úlohou je vás chrániť pred lúčmi priameho slnka. Ak sa pýtate, či zvládnu aj jemný dážď. Tak áno! V závislosti od výrobnej látky zvládnu aj jemné spŕchnutie.

Rozdiel medzi markízou a neodolateľnou pergolou je nasledujúci.  Markíza pôsobí jemnejším dojmom. Dôvodom je to, že nemá žiadne stĺpiky a v stiahnutom stave je skoro nevšimnuteľná.

Pre večných romantikov

Pergola je skvelým doplnkom na terasu či záhradu pre večných romantikov. Môžu za to látkové pergoly, ktorých neoddeliteľnou súčasťou je posuvná strecha. Tento fakt vám dokáže zaručiť pozorovanie a skúmanie nočnej oblohy, ale zároveň aj príjemné a bezpečné posedenie počas dažďa.

Bioklimatické pergoly sú navyše naozaj praktickým pomocníkom. Regulujú množstvo svetla vďaka naklápaniu lamiel. Ďalším pozitívom je to, že pergolu môžete využívať aj počas nepríjemných letných horúčav. Prečo je tomu tak? Pretože prirodzeným prúdeným vzduchu sa priestor pod pergolou ochladzuje. Nič vám teda nebude stáť v ceste pri užívaní si letných dní.

Ľúbezné ticho

Určite mi dáte za pravdu, že mnohí z vás sú niekedy, tzv., „preľudnení“. No a presne z toho dôvodu potrebujete pár chvíľ len samy pre seba. Vaša záhrada či terasa sa môže stať vašim útočiskom.

S chutnou vychladenou limonádou s knihou v ruke sa vám určite uľaví. Pár chvíľ strávených osamote vám pomôže lepšie pochopiť a ľúbiť samých seba. Čo sa následne odrazí aj na vašom vzťahu k iným. Preto vám všetkými desiatimi odporúčame zainvestovať do vašej záhrady a premeniť ju na oázu pokoja.

    Pridajte komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená.*