Header Ad

Kategórie

Zlato naprieč históriou

Zlato má dlhú a komplexnú tradíciu. Prvý objav zlata symbolizoval bohatstvo a zaručoval silu. Zlato spôsobilo posadnutosť mužov i žien, zničilo niektoré kultúry a dávalo silu jednotlivcom. Archeologické vykopávky pripisujú prvé použitie zlata na Strednom východe, kde sa rovnako objavila aj prvá známa civilizácia.

Zlato sa vám istotne spája aj s Egyptom. Zlaté egyptské šperky boli nájdené v hrobke kráľovnej Zer a kráľovnej Pu- abi Ur v Sumerii a sú najstaršími príkladmi nájdených šperkov od tretieho tisícročia pred naším letopočtom. V priebehu storočí bola väčšina egyptských hrobiek vykradnutá, ale hrobka Tutanchamóna bola objavená nerušene modernými archeológmi. V nej bola objavená najväčšia zbierka zlata a šperkov na svete, objav zahŕňal i zlatú rakvu, ktorej kvalita ukázala v pokročilom stave na egyptské remeselníctvo a zlatú prácu.

Zlato dnes

Dnes patrí zlato k jednému z najrozšírenejších a najdrahších materiálov na produkciu šperkov. Krásu nejednej ženy vyzdvihnú práve krásne zdobené šperky z tohto materiálu. Zlato sa stalo obľúbenými nie len medzi ženami, nežnejším pohlavím, ale rovnako aj medzi mužmi. Krásne zlaté šperky, ktoré sú skvelým darčekom pre ženy aj mužov nájdete v luxusných zlatníctvach. Pevne veríme, že šperky sú naozaj darčekom, ktorým nejde nič pokaziť.

Čo robiť však v prípade, že vám darček nevyhovuje? Ak ste dostali nevhodný darček v podobe šperku zo zlata, tak sa obráťte na výkup zlata.

Spoločnosti, ktoré vykupujú zlato od vás vykúpia: šperky, mince, investičné zlato, zubné a dentálne zlato, biele zlato, ale aj zlomkové zlato. Zlato môže byť 14,18 a 24 karátové. Títo špecialisti ihneď ohodnotia hodnotu zlata. No vás už ostane, či vám príde ponúknutá cena za zlato dostačujúca. Nechcené zlato vám teda môžu finančne ohodnotiť alebo si môžete z ich sortimentu vybrať niečo v podobnej cene na výmenu.

    Pridajte komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená.*