Header Ad

Kategórie

Recenzia univerzálneho termolisu UNIVERSO – dostupná a spoľahlivá voľba

Za málo peňazí veľa muziky. Presne tak by sa dal zhrnúť multifunkčný termolis UNIVERSO. Tento termolis prichádza s tromi variantami – 2v1, 5v1 a 8v1. Zatiaľ čo variant 2v1 umožňuje potláčať rovné plochy (textil ako tričká, vankúše či deky, kovové platne a podobne) a pomocou pribaleného výhrevného nadstavca aj šiltovky, varianty 5v1 a 8v1 ponúkajú už skutočne široké možnosti poltáčania.

Potláčajte šálky, hrnčeky, poháre, taniere a množstvo iného

Termolis UNIVERSO poskytuje vďaka množstvu výhrevných nadstavcov vo verzii 5v1 a najmä 8v1 desiatky či dokonca stovky možností potlače. Variant 5v1 obsahuje oproti 2v1 výhrevný nadstavec na potlač hrnčekov štandardných veľkostí a 2 nadstavce na potlač tanierov (malé a veľké).

Variant univerzálneho termolisu maximalizuje možnosti potlače s dodatočnými troma nadstavcami na potlač pohárov. Vďaka ním potlačíte všetky rozmery pohárov, hrnčekov či šálok. Pivové poháre, šálky na latté (veľké, malé), ozdobné vínové poháre sú len ukážkou možností. V ponuke špecializovaných obchodov nájdete stovky predmetov vhodných na potlač týmto termolisom, pričom sa využíva najmä tepelný prenos sublimáciou.

Bezkonkurenčný pomer cena / výkon

Termolisy UNIVERSO sa v závislosti od varianty pohybujú v rozmedzí cca 230 – 330 eur, čo v porovnaní s konkurenciou je jedna z najvýhodnejších, ak nie najvýhodnejšia ponuka na trhu. Prekvapivo sa to neodráža na konštrukcii termolisu. Samozrejme, použité materiály nie sú totožné s alternatívami, ktorých cena je často dvojnásobne vyššia. Spracovanie termolisu je však kvalitné, odolné a vydrží aj veľký objem výroby.

Tento termolis je vybavený otočným dizajnom, ktoré umožňuje 360 stupňové otáčanie. Doba nahrievania je rýchla, na 180 stupňov celzia potrebných pre sublimáciu sa dokáže nahriať už za 3 minúty.

Za nevýhodu, ktorá nás pri vybaľovaní tohto univerzálneho termolisu zaskočila môžeme označiť nedostatočnú dĺžku kábla, ktorá je len 12 cm. Potrebovať tak budete predlžovací kábel pravdepodobne určený len pre termolis. Nie je to však koniec sveta.

Jednoduché ovládanie aj montáž

Pri montáži termolisu nedošlo k žiadnym komplikáciám. V balení je aj návod, kde je prehľadne vysvetlený celý postup, ktorý je už tak pomerne jasný. Rozbalenie termolisu, „naštudovanie“ postupu montáže a montáž samotná by nemala zabrať ani menej technicky zdatným viac ako 45 minút času. Po spustení je ovládanie termolisu intuitívne, LED displej informuje o všetkom potrebnom.

Z prehadzovania jednotlivých nadstavcov sme mali zozačiatku vrásky, ale postupom času sme pochopili, ako jednotlivé nadstavce fungujú a potláčanie už bola hračka. S hlavnou nahrievacou platňou sa manipuluje pomocou kovovej rúčky s gumeným držiakom. Pohyb otočného kĺbu je trocha kostrbatý, ale termolis celkovo pôsobí pevne a stabilne.

Zhrnutie

Pokiaľ začínate potláčať alebo potrebujete doplnkový univerzálny termolis pre už existujúcu výrobu, potom je termolis UNIVERSO tou správnou voľbou. Nízka cena v kombinácii s pomerne kvalitným a trvácnym spracovanám + obrovské množstvo možností potlače z neho robí toho správneho kandidáta. Pokiaľ potrebujete termolis, ktorý bude bežať 80 hodín týždenne a potláčať chcete ako na bežiacom páse, zvoľte radšej niektorú z drahších alternatív. Pripravte sa však na to, že si priplatíte.

    Pridajte komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená.*